poniedziałek, 18 listopada 2013

Filofuny- kwadratowe breloczki

Witajcie :)
W ten poniedziałkowy ranek chciałabym Was zainteresować plecionkami z kabelków (żyłek) zwanymi FILOFUN.


Filofun – plecionka wykonywana metodą pętelkową z różnobarwnych żyłek lub sznurków. Znane wzory podają wykorzystanie 3 lub 4 ściegów zaplatanych krzyżowo jeden za drugi. Plecionki mogą mieć prosty kształt lub tworzy się z nich skomplikowane struktury: uchwyty do kluczy, ozdoby w kształcie serca, bransolety, ozdoby w kształcie zwierząt itp. Do robienia filofunów wykorzystuje się od 3 do 8 żyłek lub sznurków. Chociaż zdarzają się przypadki w których filofuny wykonane są np. z 10 żyłek.


Parę lat temu na breloczki i różne inne gadżety zrobione z kabelków zwanych filofuny była wielka moda.Wówczas wiele osób plotło sobie na przykład breloczki i przyczepiało do plecaków, piórników.

Takie plecionki mogą wymagają wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu. Poza tym w ciekawy sposób ozdabiają plecak czy piórnik. Taki breloczek może być również prezentem, dla kogoś kto ceni rękodzieło i oryginalność.

Jednym z moich ulubionych wzorów breloczka z filofunów jest kwadratowy wzór z 4 kabelków.
Sposób wykonania jest prosty i nie zajmuje dużo czasu jego wykonanie. Trzeba się jednak skupić aby nie pomylić ułożenia kabelków.
Instrukcję jak zrobić taki breloczek znajdziecie na blogu sklepu ekaleta.com.

 Wykorzystane produkty ze sklepu ekaleta.com:
  1. Filofun kolorowe żyłki MIX3 (kolor czarny i zielony)
  2. Filofun kolorowe żyłki MIX1 (kolor czerwony ,różowy i żółty)
Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz